Eğitim

YKS Nedir ?

YKS Nedir? Ortadoğulular eğitim kurumlarında öğrencilerin üniversite hayallerini gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. YKS’ de başarı sağlamak amacıyla yılların bilgi birikimi ve deneyimini ortaya koyarak alanında deneyimli bilgi sahibi öğretmenlerimiz ile az kişilik sınıflardan oluşan kurumumuzda en iyi eğitimi vermeyi hedeflemekteyiz. Daha önceki yıllarda birçok öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştirmiş olmanı gururu ile uzun yıllardır bu yolda emek vermekteyiz. Genç yaşta hayatlarının en önemli kararlarını vermek durumunda olan öğrencilere dershane bünyesinde psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunularak bu yolda doğru kararlar vermeleri için uğraşmaktayız.

Öğrencilerin yetenek ve sevdikleri alanlara yönlendirmek için psikolojik danışmanlık ve rehberlik hocaları testlerle öğrencilere meslek seçimleri konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra sınav kaygısı stres yönetimi konularında da bilgilendirilirler. En etkili şekilde ders çalışma yöntemleri anlatılır ve başarılı olmaları için desteklenirler.

Her hafta düzenli olarak yapılan deneme sınavları sonuçlarına göre öğrenciler eksikleri kapatılmak üzere özel ders ve etütlere yönlendirilirler. Bu sayede eksiklerini gören öğrenciler tamamlar ve sınavda daha üstün başarı elde eder. Ortadoğulular eğitim kurumları her bir öğrenciye birer eğitim koçu atar ve öğrencilerin dersleriyle birebir ilgilenilmesini sağlar. Veli toplantıları ile aileler bilgilendirilir ve bu süreçte aileler ile iş birliği içerisinde öğrencilerin başarıları hedeflenir.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Ortadoğulular eğitim kurumları temel lise ve dershane bünyemizde alanında uzman branşında başarılı, özverili disiplinli ve güler yüzlü öğretmen kadrosu ile öğrencilerin YKS‘de başarılı olmalarını en etkili şekilde sağlamaktadırlar.

Verilen kaynaklar ve öğretmenlerin yıllardır bilgi birikimleriyle birleşerek öğrencilere sunulmaktadır. Ankara Kızılay Atatürk bulvarında bulunan Ortadoğulular eğitim kurumları üniversite hayali olan öğrencilerin bu hayallerini gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

YKS Nedir?

Üniversiteye giriş sınavının yeni adı ve şekli değişmiştir. Öğrencilerin en zorlu dönemleri olan bu süreç erken yaşta hayatlarındaki önemli bir kararı vermeye onları itmektedir. Bu sınavın en temel stres kaynağı ise bütün öğrenciler birbirinin rakibi durumundadır. Eskiden ilk oturum mart ayında yapılırdı YGS. İkinci oturum olan LYS ise haziran ayında yapılmaktaydı. Buda aradaki 4 aylık süreç öğrencilerin dersten soğumalarına ve aradaki 4 aylık sürecin onlara stres vermesine sebep olmaktaydı bunları düzenlemek amaçlı yeni sınav sitemi aynı gün içerisinde iki oturum şeklinde gerçekleşecektir.

İlk oturum TYT (temel yeterlilik sınavı) 80 sorudan oluşmaktadır. 40 matematik ve 40 türkçe olarak. Öğle arası mola olacak ve molanın sonunda öğrenciler 2. Oturuma YKS (yükseköğretim kurumları sınavı)’ na gireceklerdir. İlk oturumdan 150 ve üzeri puan alan öğrenciler ikinci oturuma katılmaya hak kazanacaklar ve 200 ve üzeri puan alan öğrenciler ise bu puanı diğer sene de kullanabileceklerdir. YKS ’ de ise Türk dili ve edebiyatı – coğrafya, sosyal bilimler, fen bilimleri ve matematik’ ten 40’ ar soru bulunmakta ve toplamda 160 sorudan oluşmaktadır

Ankara Ortadoğulular Dershanesi uzman branşında başarılı, özverili disiplinli ve güler yüzlü öğretmen kadrosu ile öğrencilerin YKS ‘de başarılı olmalarını en etkili şekilde sağlamaktadırlar. Verilen kaynaklar ve öğretmenlerin yıllardır bilgi birikimleriyle birleşerek öğrencilere sunulmaktadır. Ankara Kızılay Atatürk bulvarında bulunan Ortadoğulular eğitim kurumları üniversite hayali olan öğrencilerin bu hayallerini gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

YKS TYT İçerikleri

Yeni sınav sistemine geçiş ile eskiye nazaran tabi ki bi çok köklü değişimler meydana geldi. Fakat Ankara YKS – TYT Kursu Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak bu sistem değişikliklerinden korkmanızın yersiz olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu sistemde ki değişiklikleri tam anlamı ile öğrenmeye ve anlamaya çalıştığımızda aslında üniversite adaylarımız için daha eşit ve kolay bir sistem olacağını anlayacağız. Çünkü günümüz şartlarının sürekli gelişmesi ve değişmesi, süre gelen hayat şartlarına da
etki etmekte ve zorlaştırmaktadır. Kimi öğrencilerimiz eğitimlerinden tutun hayatlarında karşılaşacakları bir çok şeye daha kolay imkan sağlamakla birlikte kimi öğrencilerimiz ise bu hayat şartlarının getirdiği zorluklar ile mücadele ederek başarıya ulaşmaya çalışmaktadır.

Bizler Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak bu dengeyi herkese eşit imkan ve olanaklarla ne kadar çok sağlasak da hayatın ve şartların gerçekleri yine de göz ardı edilemez. Bize düşen görevlerden en
önemlisi başarılı bireyler oluşturup öğrencilerimiz ile gurur duymak. Bizler Ankara Butik YKS – TYT Dershanesi olarak ta getirilen yeni sınav sisteminin yol haritasını her ihtimalleri düşünerek öğrencilerimiz ve velilerimiz için oluşturduk. Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız ilkesi ile yola çıktığımız eğitimlerimiz ile yeni sınav sistemi YKS – TYT ile de karşınızdayız. Öğrencilerimiz bu sistemde TYT birinci oturum YKS ikinci oturum sınavlarına girecekler. Birinci oturumda Türkçe ve Matematik ağırlıklı bir sınav olacağından 40 ar soru sosyal ve fen bilimlerinden ise 20 şer soru ile sınavlarını bitirebilecekler.

YKS Nedir ?

Ankara Butik YKS – TYT Dershanesi olarak bizler öğrencilerimize sistemli bir eğitim uygulaması ile yeni sistemin müfredatı gereği bol bol test çözüm odaklı eğitimlerimiz ile öğrencilerimizin ilerlemelerini takip etmekteyiz. Barajı geçmek için bir adayın TYT de zorunlu olan 120 sorudan 15 net soru cevaplaması ikinci aşamada ise 180 lik barajda en az 24 soru ilk sınavından en az 15 ikinci, sınavından ise en az 20 net ile 180 lik barajı geçebilecek. Tabiki sınav süresi de bu sistemin gerektirdiği şekilde süreside uzatıldı. 135 dakika ve 180 dakikalık sürecek bu süreçte yabancı dil adaylarının sınav süresi de 120 dakika olacaktır.

Velilerimizin bize Ankara YKS – TYT Kursu Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak en çok sordukları soru Sözelciler dezavantajlı mı sorusu. Özellikle matematik neti düşük olan, sosyal ve imam hatip lisesi mezunlarının hukuk, siyasi bilimler gibi bölümlerde zorlanacakları düşünüldü. Yükseköğretim Kurumu böylelikle eşit ağırlık adayları için tarih sorularını da eklemekle kalmadı sosyal ve fen bilimlerini de ekleyerek soruları ortadan kaldırdı.

Böylelikle genel olarak adayların Türkçe ve Matematik konularında avantajlı olmaları düşünülüyor. Ankara Butik YKS – TYT Dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak bizim düşüncemiz Yükseköğretim Kurumları Sınavına ilişkin sınavın gününde ve içeriğinde yaptığı değişimler son derece mantıklı olmuştur. Sınavların farklı günler de de olması adaylar içinde sınav yorgunluğu ve stresi de azaltmış olacağını düşünüyoruz. Yeni sistem ile üniversiteye geçiş eski sisteme kıyasla daha da olumlu
değerlendirilecek yeni bir sistemdir. Çok test çözen değil çok okuyan başarıya ulaşacak.

Ankara Eğitim Kurumu

Bizler Ankara Eğitim Kurumu olarak yeni sisteme odaklı öğrencilerin Türkçe ve matematik ağırlıklı olmasından dolayı okuduğunu anlama, analiz, saptama ve karşılaştırma gücü ile çok kitap okuyan adaylar bu sınavda öne çıkacak. Uyguladığımız test odaklı çalışmalar adayların sınav tecrübesini arttırmak ve sınav korkularını yenmekte öncülük ediyor ve ne kadar çok test o kadar öğrencinin gelişimi ya da düşüşlerinde takiplerini daha kolay ve sistematik yürütebiliyoruz.
Ankara Butik YKS – TYT Kursu Ortadoğulular Eğitim Kurumu ile öğrencilerimiz uzman öğretmenlerimiz ile yeni sınav sisteminde de başarılı, güvenilir, sistemli ve programlı bir şekilde Üniversiteye hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir: Kişisel Gelişim Kursu Nedir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir