HEMEN BAŞVUR YKS dershanesi Ankara | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

YKS dershanesi Ankara

Ortadoğulular Kurs Merkezleri YKS dershanesi Ankara


YKS dershanesi Ankara

Ankara’da bulunan yks dershaneleri

Yks dershanesi Ankara başlıklı makalem ile başkentimiz olan Ankara’dan ve ankara’daki yks dershanelerinden kısaca bahsedeceğim.

Ankara içanadolu bölgemizde yer alan ve 25632 km2 yüzölçüme sahip olan ilimiz ve Türkiye’nin başkentidir. 5 buçuk milyon nüfusa sahip olan Ankara’ da  genellikle karasal iklim görülse de güneyde İç Anadolu’ya ait olan step ve bozkır iklimi, kuzeyde ise Karadeniz bölgesinin yağışlı iklimi görülür. 

Ankara’da bulunan yks dershaneleri

Başkentimiz olan Ankara’da gezilip görülmesi gereken tarihi yerlerde fazlası ile mevcuttur. Bunlar;  Hamamönü, Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Rahmi Koç Müzesi, Anıtkabir, Etnoğrafya Müzesi, Hacı Bayram Camii, Augustus Tapınağı, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Cumhuriyet Müzesi, Kocatepe Camii, Gençlik Parkı, Mogan Park, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Seğmenler Parkı, Kızılay Meydanı, Dikmen Vadesi, Estergon Kalesi gibi.

Yks Dershanesi Ankara başlıklı makalemde sizlere sadece Ankara’dan değil Ankara’da sınava hazırlayan yks kurslarından da bahsedeceğim. Ankara Türkiye’nin metropol illerinden bir tanesi ve başkenttir. Siyasetin de merkezi olan Ankara’da ebeveynler çocuklarının eğitimleri için her türlü fedakarlıkta bulunmaktadır. Devlet okullarında aldıkları eğitim yeterli gelmeyen öğrenciler için Yks Dershanesi Ankara ilinde  çok fazladır.

YKS dershanesi

80 milyon nüfusa sahip olan Türkiye’de 9500 civarında özel okul ve yks dershanesi bulunmaktadır. Bu özel okullara ve dershanelere giden öğrenci sayısı 1 milyon 264 bin civarındadır.  5 buçuk milyon nüfusa sahip olan Ankara’da 1 milyon civarında öğrenci vardır. Bununda 400 bin civarı yks sınavına hazırlanan öğrencilerden oluşur. Bu sebepten dolayı Yks Dershanesi Ankara’ da çok fazla önem arzetmektedir. Devlet okullarında sınavlara hazırlık anlamında yeterli desteği alamayan gençlerimiz kendilerini yks sınavına hazırlamak adına yks dershanelerine yazılmaktadır.

Ankara’daki yks dershaneleri diğer illerimize nazaran çok fazladır.  Eğitim sisteminin bu denli çok değiştiği ülkemizde ebeveynler ve gençlerimiz kendilerini güvene almak ve iyi bir üniversiteye yerleşebilmek için yks kurslarına yazılmaktadır. Bundan 4 yıl önce dershanelerin kapatılıp özel okulların ve temel liselerin açılması ile dershanelerde öğrenci koçluğu, yaşam merkezi yada özel öğretim kursu gibi isimler ile eğitim vermeye başlamıştır. Yks Dershanesi Ankara’da genelde Çankaya ilçesine Bağlı olan Kızılay semtinde ağırlıklı olarak eğitim vermektedir. Kızılay dışında Ankara’nın her semtinde yks kursları bulunmaktadır. Yks dershanesi Ankara ilimizde çok fazladır ve gerçekten öğrencilerini iyi yerlere yerleştirirler. Öğrenciler istedikleri okullara ve bölümlere bu yks dershaneleri sayesinde yerleşmektedirler.

Yks Dershanesi Ankara başlıklı makalem ile sizlere Ankara ilimizden ve Ankara’daki dershanelerden kısaca bahsetmeye çalıştım. Bir sonraki makalemde sizlere Ankara Özel Öğretim Kursu başlıklı yazım ile Ankara’daki özel öğretim kurslarından kısaca bahsedeceğim.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Sincan Dershaneleri

Sincan Dershaneleri

Sincan dershaneleri konu başlığımızda nüfus olarak Ankaranın en kalabalık ilçesine sahip olan Sincan semtinde dershane araştırmasına başlamıştık Si...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Etimesguttaki dershaneler

Etimesguttaki dershaneler

Etimesguttaki dershaneler Etimesgutta bulunan farklı semtlerde yoğunluk göstermektedir. 101 km karelik yüzölçüme sahip etimesgut Ankara’nın en büyü...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.