Eğitim

Öğretim Kursu

Öğretim kursu; öğrencilerin ve lise mezunu bireylerin üniversite sınavında destek eğitim almak için başvurduğu kurumların genel adıdır. Bu kurumlarda; kayıt yaptıran bireylerin ihtiyaç duydukları alanlardaki bilgilerini tekrar etme, geliştirme ve pekiştirmeye dayalı eğitim vermek temel prensiptir. Bu prensip grup çalışmaları, etütler, deneme ve seviye tespit sınavları ile desteklenir. Böylelikle öğrencilerin sınavdaki başarı olasılığı artar. Özel öğretim kursları tarafından sağlanan olanaklar bununla da sınırlı kalmaz. Kursun “rehberlik hizmeti” birimi öğrencilere sınav heyecanını yenme, psikolojik olarak sınava hazır hissetme, doğru tercih yapma gibi ders dışı konularda destek ve yönlendirme sağlar.

Ülkemizin en kaliteli özel öğretim kursları büyük şehirlerle sınırlı değildir. Hemen hemen her ilimizde alanında başarılı en az birkaç Özel Öğretim kursu yer almaktadır. Sadece seçenekler büyük şehirlerde olduğu kadar fazla değildir. Ülkemizin başkenti olan Ankara da, seçeneklerin baş döndürecek kadar fazla olduğu illerimizin başında gelir. Ankaradaki özel öğretim kursları şehrin hemen hemen her bölgesine dağılım sağlasa da; merkezi olan ilçelerde, lise ve özel okulların fazla olduğu bölgelerde yoğunluk kazanır. Bu yoğunluğun sebebi tamamen o bölgelerdeki talebin fazla oluşu ile alakalıdır.

Öğretim Kursu

Öğretim kursu açısından en çok dikkat çekenler; Kızılay özel öğretim kursları ve Eryaman özel öğretim kurslarıdır. Çok ilginçtir ki bu bölgelerden biri merkezi oluşu diğeri ise merkezi olmayışı nedeni ile tercih edilir. Ulaşım kolaylığı açısından pek çok birey Kızılay’daki kursları tercih eder ki; şehrin hemen hemen tüm bölgelerinden buraya tek vasıta ile ulaşım sağlamak mümkündür. Eryaman özel öğretim kurslarına ise yakın çevresindeki ilçelerden oldukça rağbet vardır. Bunun nedeni de; şehrin neredeyse çıkışına yakın, sakin ve karmaşadan uzak oluşudur. Bu da bazı veliler için sosyal ve kültürel ortamların oldukça fazla olduğu Kızılay’dan daha iyi bir seçenek olarak değerlendirilir.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Tabi ki tercihler, bireylerin şahsi düşünceleri doğrultusunda değişir. Tüm velilerin ortak amacı çocuklarının girecekleri üniversite sınavından başarılı bir netice ile ayrılması ve eğitim hayatlarının geri kalanını; istedikleri, sevdikleri ve dahası bitirdiklerinde iyi bir kariyere sahip olabilecekleri bir okulda sürdürmeleridir. Bunun için de kendilerine en uygun, çocukları için en verimli buldukları kurumu tercih ederler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir