Eğitim

Matematik Dershanesi

Matematik Dershanesi; Matematik dersi günümüzde liseye ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin büyük sorunlarından bir tanesidir. Bu sorunun temeline baktığımızda öğrencinin küçük yaşlarda başlayan eğitim hayatından kaynaklıdır. Temel de zayıf olan öğrenciler ilerleyen senelerde bu konuda haklı olarak zorlanmaktadır. Matematik temel gerektiren birbiri ile bağlantılı bir ders olduğu gözden kaçınılmaz bir gerçektir. Temeliniz ne kadar kuvvetli olursa ilerleyen konularda o kadar rahat bir şekilde ilerlersiniz. Peki matematik temelim kuvvetli değil ve kuvvetlendirmek için geç mi kaldım? Diye kendi kendine soranlar illaki olacaktır. Tabiki de hayır.

En İyi Matematik Dershanesi

Düzenli ve verimli ders çalıştıktan sonra konu veya yaş olarak ne kadar ilerlemiş olursanız olun istediğiniz süreçte matematik konusunu halledebilirsiniz. Bu süreç içesinde düşülen en büyük yanlışlardan biride bu konu zor veya geç kaldım diyerek matematik dersini bir kenara atan öğrenciler karşımıza illaki çıkmaktadır. İnsanoğlunun tek çıkış yolu olarak gördüğü şeylerden biride kaçmaktır. Öğrencilerin tam olarak yaptığı budur. Matematik dersinden kaçmayarak konunun üzerine gidip yapabilceğinize inandıktan sonra üstesinden gelemeyeceğiniz hiç bir konu olmamaktadır. Devamında az önce dediğimiz yani düzeneli ve verimli ders çalışma gelmektedir. Bu süreç içerisinde gerekli eğitim desteğini almak gerekir. Bazı konuları öğrenciler tek başına halledemeyebilir. Dediğimiz gibi gerekli eğitim desteği ile beraber azimli bir yol izleyen öğrenciler aslında sandıkları kadar zor olmadığını ve yapabildiklerini görmektedirler. Matematik dershanesi aslında yanlış bir kavram olabilir.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak sadece matematik eğitimi vermemekteyiz. Sınavda karşılarına çıkıcak derslerin yanında matematiğin ağırlıkta olduğu ders programları hazırlamaktayız. Ankara Dershanesi olarak 2002’den bu yana hizmet vermekte olan kurumumuz eğitim hayatının ilk yıllarına butik dershane olarak başlamıştır. İlerleyen
yıllarda normal dershane formatının yanında temel lise ve yabancı dil kurslarınıda bünyemize dahil ettik. Bu süreç içerisinde öğrencilerin diğer derslerinin yanında matematik eğitimini en üst sıraya koyduk. Matematik ağırlık ders programlarımız, soru çözüm saatlerimiz ve bireysel etüt kolaylıkları ile temeli olmayan öğrencilerimiz için temel atmalarına, soru çözüm pratiği olmayan ve kendini matematik alanında daha çok geliştirmek adına eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz.

Matematik Dershanesi

Ankara Dershanesinde matematik ağırlıklı eğitimin yanında düzenlediğimiz matematik yaz kamplarıda yer almaktadır. Öğrencilerimizin tatil süreçlerini verimli geçirmeleri ve asıl döneme başlamadan önce matematik dersi konusunda sıkıntılarını gidermek adına matematik yaz kampı düzenlemekteyiz. Öncelikle matematik yaz kampımızdan bahsedelim. Ankara Dershanesi olarak temelinde zayıf olan öğrencileri, matematik test çözümünde problem yaşayan öğrencilerin ve kendini geliştirip yapabilceklerinin daha iyisini yapmak isteyen öğrencileri düşünerek yaz kampı düşünülmüş bir programdır. Bünyemizde yer alan öğrencilerimiz yaz kampı sürecinde sadece matematik dersi görmektedirler.

Bir ay boyunca sadece matematik dersi gören öğrenciler bir ayın sonunda matematiğe dair birçok problemini gidermiş olurlar. Böylelikle öğrenciler daha dönem başlamadan matematiği kafalarında halledip diğer derslere daha kolay yoğunlaşabilirler. Ankara Dershanesi matematik yaz kampı sürecinde devamlı olarak öğrenciyi düşünmektedir. İki ayrı tarihler arasında yapılan matematik yaz kampında ilk bölümü kaçıran öğrenciler ikincisine katılma imkanını yakalar. İlk olarak 25 haziran tarihinde başlayan matematik yaz kampı 20 temmuz tarihinde bitmektedir. Ankara Dershanesi olarak temel lise 9, 10, 11, 12 sınıflar ve mezun gruplara ders verilmektedir. Matematik yaz kampı sürecinde öğrencilerimize ilk önce seviye tespit sınavı girmektedir. Sınav sonuçları ve rehber öğretmen görüşleri ile beraber öğrenciler sınıflara yerleştirilir. Ankara Dershanesinde devamında Matematik yaz kampı süreci başlar. Günlük 5 saat olmak üzere öğrenciler haftalık 25 matematik dersi uygulanmaktadır.

Ankara Dershanesi Matematik

Ankara Dershanesi olarak matematik alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadromuz her öğrencinin seviyesine inerek onların kafalarında olan tüm soru işaretlerini gidermek için çalışırlar. Değinilmesi gereken noktalar ve üzerinde durulması gereken hususları sık sık değinmenin yanında dağıtılan testlerin ile beraber öğrencinin konuları daha kolay bir şekilde pekiştirmesi sağlanır. Ankara Dershanesi olarak öğrencilerimize dağıttığımız zengin kaynaklar ve yaprak testler sayesinde öğrenci sadece matematik dersi gördüğü yaz kampı sürecinde işlerine yarayacak kaynaklardan ve gerçek sınavda karşılarına çıkıcak olan soru tiplerini çözme fırsatını yakalamaktadır. İlk bölümü biten matematik yaz kampından sonra katılamayanlar öğrenciler için 23 temmuz tarihinde ikinci matematik yaz kampı başlamaktadır.

17 ağustos tarihinde biten yaz kampıda öğrencilerimize sunduğumuz bir diğer fırsattır. Ankara dershanesi olarak ilk yaz kampında olduğu gibi aynı müfredat, aynı kaynaklar ve aynı uzman matematik öğretmenlerimizle eğitim tekrar başa almaktayız. Tekrar lise seviyesi 9, 10, 11, 12 ve mezun gruplarına ders görmektedirler. Ankara dershanesinde yer alan öğrencilerin diğer rakiplerinden bir adım önde döneme başlamaları bizim için önemli hususlardan biridir. Ankara Dershanesinde sağladığımız matematik yaz kampı ve matematik ağırlıklı ders programlarının beraberinde çok doğru bir tabir olmasada matematik dershanesi olarakta görebiliriz. Matematik dersini bir kenara atmayıp üzerine gitmek isteyen ve bu hususta gerekli eğitim desteğini almak isteyen öğrencilerimizide yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir