Eğitim

Maltepe Özel Okul | En İyi Maltepe Özel Okul Fiyatları Yorumları Listesi

Maltepe Özel Okul | En İyi Maltepe Özel Okul Fiyatları Yorumları Listesi; Maltepe özel okullar dershaneler ve devlet okulları bütünü ile her yıl yüz binlerce öğrencinin eğitim yaşamında etkin bir rol oynamaktadır. Sadece Maltepe’de yaşayan öğrenciler değil, yakın çevreden de birçok öğrenci, eğitim alabilmek adına tercihini Maltepe’nin en iyi okulları yönünde kullanmaktadır. Bunda şüphesiz ki bölgedeki toplu ulaşım ağlarının da büyük oranda etkisi bulunmaktadır.

Genel anlamda okullar ve dershaneler bir bütünün ayrılmaz birer parçası gibi değerlendirilebilir. Okullar temel eğitim verirken, dershaneler verilen bu temel eğitimi desteklemek ve pekiştirmek, yeri geldiğinde de temel eğitimde eksik kalan noktaları tamamlamak için tercih edilir. fakat günümüzde Maltepe kolejleri ve Maltepe özel okulları tarafından verilen eğitim programlarında da görebileceğimiz gibi pek çok özel okul dershanelere olan talebi düşürmektedir. Bu tür okullarda verilen etüt desteği ve sınav hazırlık programları, özel okullar bünyesinde eğitim alan öğrencilerin dershane ihtiyacını tamamen ortadan kaldırmış durumdadır. Pek çok kolejde öğrencinin düzeyine göre LGS ya da YKS hazırlık programları MEB müfredatına ek olarak sürdürülmektedir. Bu durum elbette ki özel okula devam edenler için çok büyük bir avantajdır. Fakat her ne kadar eğitim kurumu kimliği bulunsa da özel birer işletme olan dershaneler için son derece kaygı verici bir durumdur.

Bu durum özellikle Maltepe gibi özel okulların ve kolejlerin yoğunluk kazandığı bölgelerde daha baskın olarak hissedilmektedir. Devlet okullarına devam eden öğrenciler için ise dershaneler çok daha önemli hatta vazgeçilmez eğitim kurumlarıdır.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Maltepe Özel Okul | En İyi Maltepe Özel Okul Fiyatları Yorumları Listesi

Öğrenciler okullarda bulamadıkları sınav hazırlık programlarını bu kurumlardaki hızlandırılmış eğitim programları sayesinde sürdürebilmektedir. Yani Maltepe özel okullar dershaneler ile rekabet halindeyken, devlet okulları ve dershaneler tam bir işbirliği sergilemektedir. Her ne kadar devletimizin eğitim sistemi ile ilgili gelecek planları içinde dershanelere olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırmak varsa da; bunun şu şartlar altında pek mümkün olduğu söylenemez.

Bunun için sadece lise eğitim programlarına üniversiteye hazırlık programları eklemek yeterli gelmeyecektir elbette. Bunun için aynı zamanda devlet okullarının sayıca artması, sınıf mevcutlarının düşürülmesi, tam öğrenme modeline geçilmesi, etüt sisteminin daha sağlıklı bir platforma kavuşturulması, ortaokullarda da LGS sınav hazırlık programlarının verilmesi gibi daha pek çok gereklilik bulunmaktadır. Aksi taktirde her yerde olduğu gibi burada da Maltepe özel okullar dershaneler ve devlet okulları kendi misyonları doğrultusunda varlığını sürdürmeye devam edecektir.

İlginizi çekebilir: Yaşamkent Butik Dershane | En İyi Yaşamkent Butik Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir