HEMEN BAŞVUR Keçiören Dershaneleri | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Keçiören Dershaneleri

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Keçiören Dershaneleri


Keçiören Dershaneleri

Keçiören dershaneleri geniş bir alana yayılmış durumda. Keçiören , Ankara’nın en büyük  ilçelerinden biridir. Ankara’ nın ve Türkiye’nin nüfus olarak en büyük ikinci ilçesidir Keçiören.199 km kare yüzölçüme ve 850 m rakıma sahip olan keçiörenin nüfusu 2017 verilerine göre 452000 civarı erkek 466000 sı kadın olmak üzeretoplam 918000 civarındadır.

Keçiören dershaneleri hakkında

2007 yılında nüfus 843000 civarında iken 2017 yılında 918000 civarı olmuştur. Yani 10 yıl içinde Keçiörenin nüfusu 75000 civarında artış göstermiştir. Her geçen yıl yeni yapılanmalar ile birlikte keçiörenin nüfusuda artmaktadır. 1966-1984  yıllları arasında  Altındağ ilçesine bağlı olan Keçiören, 1984 yılında ilçe statüsüne kavuştu. Daha önceki yıllarda bağ ve bahçeleri, üzüm ve armudu ile ünlü olan ilçe, tarih boyunca birçok meşhur isme ev sahipliği yapmış. Bunlardan birkaçı, Celal Bayar, Ziya Gökalp, Hamdullah Suphi Tanrıöver, Vehbi Koç ve Fevzi Çakmak’tır.

Keçiören'in görülmeye değer yerleri

Ülkemizdeki en büyük şehir içi teleferiğe sahip olan Keçiören’de keşfedebileceğiniz pek çok yer var: Ülkemizin en büyük yapay şelalesi olan Keçiören Şelalesi, Estergon Kalesi, günümüzde Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü olarak kullanılan ve tarihimizde önemli bir yeri olan Ziraat Mektebi binası gibi. Ayrıca Keçiören ilçemizde Antares Alışveriş Merkezi , Forum Ankara ve Ftz Alışveriş Merkezi gibi büyük ve içerisinde giyimden elektronik cihaza, ev aletlerinden yiyecek içeceğe kadar bir çok imkanlara sahip alışveriş merkezleri mevcuttur.

Keçiören'e bağlı semtler

Aktepe , Bağlum, Esertepe, Etlik, Kalaba, Sanatoryum, Şehitkubilay, Şenlik, Ufuktepe keçiörene bağlı en büyük semttir. Ayrıca keçiören ilçemize bağlı 51 tane mahalle bulunmaktadır.

Dershane nedir ve dershanelerin önemi

Dershane belli bir ücret karşılığı sınavlara hazırlıkta okul dışında eğitim alınan özel kurumlara denir. Her sene sınav sisteminde yaşanan değişiklikler, öğrencilerin iyi bir üniversite ve iyi bir bölüm kazanabilmek adına uğraş verdiği bu dönemde okullarda alınan bilgiler sınava hazırlıkta yeterli gelmemektedir. Bu sebepten dolayı öğrenciler ve velileri bu zorlu süreçte kendilerini sınava en iyi şekilde hazırlayacak bir dershane arayışı içine girmektedirler. Dershaneler öğrencilere sınava yönelik çalışmalar ile bolca sorular üzerinden giderek iyi bir yere yerleşmelerine yardımcı olurlar.

Dershane sisteminin bu denli yaygın ve önemli olduğu Türkiye de Ankara ve Keçiören ilçesi de üzerine düşen paydan hissesini almaktadır. Ankara’nın çoğu ilçesinde olduğu gibi Keçiören de de öğrencileri sınava hazırlamak için kurulmuş olan bir sürü özel dershane mevcuttur. Bundan 4 yıl önce sistem değişikliği olmadan önce dershane sayısı Keçiörende şu an ki dershane sayısının 3 katı kadardı. Fakat bu sistem değişikliği ve Dershanelerin kapatılıp temel liselerin açılması ile birlikte dershane sayısıda düşüş yaşamıştır. Keçiören de ki dershaneler maddi olarak Kızılay’daki Dershaneler baz alındığında daha uygundur.

Keçiören'deki dershaneler öğrenciler tarafından yoğunlukla tercih ediliyor. Öğrenciler evlerine yakın semt dershanelerine giderek zamandan daha fazla kar ettiklerini düşündükleri için Keçiören’deki dershanelere genellikle Keçiören semtinin gençleri gitmektedirler.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara dershaneleri

Ankara dershaneleri

Ankara`nın başlıca dershaneleri konusunu ele alacak olursak karşımıza oldukça geniş bir alan çıkar.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankarada en iyi dershane

Ankarada en iyi dershane

Ankarada en iyi dershane dershanesi konusunda makalemizde sizleri bilgilendireceğiz. Bazı öğrenciler sayısal zekaya daha yatkın olurken bazıları sö...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.