Eğitim

Keçiören AYT TYT Dershane | En İyi Keçiören AYT TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Keçiören AYT TYT Dershane | En İyi Keçiören AYT TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi; Keçiören Sincan AYT TYT dershanesi bu bölgeler kapsamında en çok tercih edilen dershane türüdür. Ankaradaki bölgesel dershaneler genel olarak daha ziyade LGS ve YKS hazırlık dershaneleri bakımından yoğunluk kazanmaktadır. Bunun dışında kalan dershane ve kurs seçenekleri için pek çok birey tarafından merkezi dershaneler tercih edilmektedir. Keçiören Sincan AYT TYT dershanesi kapsamında bireylerin üniversite sınavına etkin bir biçimde hazırlanabilmesi hedeflenmektedir. Bu hazırlık aşamasında; deneyimli öğretmenler tarafından verilen eğitim programları, geçmiş yıllara ait sınav soru çözümleri, pratik çözüm teknikleri, strateji geliştirme, deneme sınavları, konu tekrarları, test çözümleri gibi uygulamalar bireye ciddi bir katkı sağlamaktadır. Bu da daha fazla öğrenci ve mezun bireyin Keçiören Sincan AYT TYT dershanesi gibi eğitim kurumlarına yönelmesine neden olmaktadır.

Keçiören AYT TYT Dershane | En İyi Keçiören AYT TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

YKS sınavının oturumlarından ilki olan TYT sınavı sınava katılan bireylerin tercih yapabilme hakkı kazanması açısından son derece önemlidir. Çünkü bu sınavda 150 puanın altında puan adaylar hiçbir şekilde hiçbir okul için tercih hakkı elde edemezler. Ancak 150 ve üzerinde puan alanlar için 2 yıllık yüksekokullar arasından 180 puan ve üstü alanlar için ise 4 yıllık fakülteler arasından tercih yapabilme hakkı doğmaktadır. Ayrıca TYT puanı YKS puanının %40’lık bir kısmını oluşturmaktadır. Bu sınavda temel derslerin tamamından soru gelmektedir. Bu nedenle Keçiören Sincan TYT dershaneleri kapsamında verilen eğitimde sınavda çıkabilecek tüm dersler üzerinden sürdürülmektedir.

Sınavın ikinci oturumu olan AYT sınavı ise biraz daha farklıdır. Bu sınavda da öğrencinin seçtiği alana göre sözle, sayısal ya da eşit ağırlıklı puan türü hesaplanmaktadır. Öğrenci kendisine verilen soru kitapçığından yalnızca puan türüne uygun olan derslerin sorularını çözmek zorundadır. Yani Keçiören Sincan AYT dershaneleri tarafından alacağı eğitim de elbette bu doğrultuda olacaktır. Örneğin; birey sayısal puan için AYT sınavına giriyorsa yalnızca Matematik ve Fen Bilimleri sorularını çözeceğinden dershanede de bu dersler için destek eğitim almaktadır. AYT puanı YKS puanının %60’lık bir bölümünü oluşturmaktadır. Fakat MEB tarafından AYT puanının hesaplanabilmesi için bireyin sınava girdiği derslerden en az birinden 0,5 net soru yapabilmiş olma şartı getirilmiştir. Bu şatı yerine getiremeyen adaylar için AYT puan hesaplaması yapılamamaktadır.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

İlginizi çekebilir: Kızılay Özel Eğitim | En İyi Kızılay Özel Eğitim Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir