Eğitim

Çankaya Özel Okul | En İyi Çankaya Özel Okul Fiyatları Yorumları Listesi

Çankaya Özel Okul | En İyi Çankaya Özel Okul Fiyatları Yorumları Listesi;
Türkiye’deki eğitim sisteminde ki yanlışlardan en önemlisi, öğrencilerin tek düze bir eğitime tabi tutulmasıdır. Bunun ne anlama geldiğinden bahsedecek olursak. Yani her öğrenciye, ilgi alanları ve öğrenme yöntemleri dikkate alınmadan, aynı biçimde yaklaşılıyor ve aynı şekilde öğrenmesi bekleniyor. Ancak bu beklenti öğrencilere büyük zararlar veriyor çünkü herkesin aynı yöntemle öğrenebilmesi, insan doğasına aykırı ve mümkün olmayan bir durumdur. Çankayadaki özel okullar olarak bu duruma kendi çapımız da müdahale etmeye çalışıyor ve en azından kendi bünyemizde eğitim gören öğrencilerin, bu anlayıştan uzak eğitim hayatlarını tamamlamalarını sağlıyoruz. Çankayadaki liseler konusunda pekçok araştırma yapılıyor.

Çankaya’nın en iyi özel okulları

Bu aşamada dikkat ettiğimiz en önemli konu öğrencilerin temel eğitim dışında ilgisinin ve yeteneğinin olduğu konular ve bu konulara yönlendirilmesinin kendinde nasıl olumlu etkilerin ortaya çıkacağıdır. Bazı insanlar, daha da kötüsü önemli eğitim kurumları, öğrencilerin yalnızca temel dersler ile ilgilenmesinin daha doğru olduğunu ve diğer konuların zaman kaybı olabileceğini düşünüyor. İşte bu düşünce yapısı eğitim hayatımıza en fazla zarar veren konulardan biri olmaktadır. Çünkü çocuklar tek bir noktaya odaklanıp, bu odaklandığı noktada başarısız olduğu zaman, ne yazık ki ellerinde tutunabilecekleri bir dal kalmıyor. Çankayadaki özel okullar arasında yer alan kurumumuz, öğrencilerin istedikleri alanlarda mutlaka etkin rol oynamasını ve başarılı olmasını istiyor ve bu sebeple de çocuklara istedikleri her alanda yardımcı olabilecek çalışmalar yürütüyor. Böylece öğrencilerimiz için, istedikleri alanlar da başarılı olmak hayal değil olabilecek en kötü ihtimal oluyor.

Popüler Mesleklere Değil En İyi Olabilecekleri Alanlara Yönlendiriyoruz
Öğrencileri yalnızca popüler olan birkaç bölüme yönlendirirsek bu hem eğitimde hem de ekonomide büyük sorunlara yol açar. Herkes doktor, avukat, mühendis olamaz ve bazılarının da sanatçı, edebiyatçı, müzisyen olması gerekir. Ülkemizde son yıllar da zaten geri planda olan sanat ve sanatın dalları iyice ihmal edilmiş ve ruhsuz bir topluma dönüşme yolunda ciddi adımlar atılmaya başlanmıştır. Çankayadaki özel okullar arasında yer alan kurumuz, bu durumun yaşanmaması ve toplum olarak sanata daha fazla yönelmek, meslek olarak yapmasak dahi en azından sanatın bir yerlerinde yer almak için, öğrencilerimize çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Çankaya lise fiyatları konusunda bir sonraki makalemizde sizleri bilgilendireceğim.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Çankaya Özel Okul | En İyi Çankaya Özel Okul Fiyatları Yorumları Listesi

Çankayanın en iyi özel okulu hangisi derken, tüm bireylerin kastettiği aslında “çocuğumu mutlak başarıya ulaştıracak okul hangisi”dir. Bu konuda çeşitli fikirler var elbette. Kimi bireyler için başarı içsel bir süreçtir ve bireyin bu konuda potansiyeli yok ise kalitesi ne olursa olsun hiçbir okul onu başarıya ulaştıramaz. Yani bu kurumlarla değil bireyin kendisi ile ilgili bir durumdur. Bu aslında çok da yanlış bir kanaat değildir. Birey istemediği sürece değil Çankayanın en iyi özel okulu, ülkenin en iyi okulu bile onu sırtlayarak başarı çizgisini aşmasını sağlayamaz. İşte aslında en iyi özel okul kavramı tam da bu bireyler için gereklidir. Ve bu gibi hayatta hedef belirleyememiş, hevesi ve isteği olmayan, ne istediğini bilmeyen ve kendini tanımayan bireyler, bir okulun eğitim kalitesini gösterebileceği en uygun deneklerdir aslında.

Bir okulun nitelikli, eğitim ve öğretim alanında başarılı olduğu nasıl anlaşılır? Şöyle bir düşünürseniz; idealist, çözümcül, algılarını doğru kullanabilen, kendinden emin bireyleri başarı alanında desteklemek çok kolaydır. Bu bireyler zaten başarıya odaklanmış ve bu anlamda verilecek tüm birikimi almaya hazır bireylerdir. Çankayanın en iyi özel okulu için durumu ele alırsak; buradaki eğitim programları bu birey için ne yapabilir? İlk olarak isterseniz; Çankayadaki en başarılı özel okullar dâhilinde uygulanan eğitim programlarını tanımakla başlayalım.

Birçok özel okul birey odaklı bir eğitimi tercih etmektedir. Burada yapılacak şey ilk olarak şudur; öğrenci okula başladığından itibaren kendisi için bir eğitim koçu tayin edilir. Bu koçun misyonu bireyi tanımak, kendisini tanımasına ve bireysel özelliklerini keşfetmesine yardımcı olmak, varsa ilgi ve beceri alanlarını tespit etmek, bu alanlarda ilerlemesi yolunda öğrenciyi cesaretlendirmek, motivasyonunu arttırmak, bireyin başarısına engel olabilecek olumsuzlukların aşılması konusunda yardım sağlamak, öğrencinin öğrenme şekli üzerinden bir eğitim programı hazırlamak.

Şimdi; bu yaşlardaki bir bireyin ya da öğrencinin ya da gencin, başarmayı istememesi kadar anormal bir durum olabilir mi? İşte bu noktada önemli olan bireydeki bu sorunun kaynağını bulabilecek kadar ona yaklaşmak ve çözüm aşamasında gerekirse ailelerden ve psikolojik danışmanlardan yardım alarak öğrenci için olumsuz faktörleri ortadan kaldırarak onun önünü açmaktır. Ve Çankaya’daki özel okullar içinde birçoğu bunu başarabilecek kapasitede kurumlardır.

İlginizi çekebilir: Samsun Özel Öğretim Kursu | En İyi Samsun Özel Öğretim Kursu Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir