HEMEN BAŞVUR Ankaranın en iyi sayısal kursu | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Ankaranın en iyi sayısal kursu

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankaranın en iyi sayısal kursu


Ankaranın en iyi sayısal kursu

Ankara ve sayısal kurslar

Ankara’nın en iyi sayısal kursu makalem ile sizlere Ankara ilimizden , sayısal bölümün öneminden ve Ankara’nın en iyi sayısal kursu nerelerdedir bunlardan bahsedeceğim.Ankara 80 milyon nüfuslu Türkiye’nin 5 buçuk  milyon nüfusa sahip bir ili ve en önemlisi başkentidir. Ankara siyasetin merkezi konumunda olduğu için eğitim anlamında olsun başka anlamlarda olsun çok fazla yatırım yapılmaktadır. Ankara’nın çok büyük ilçeleri vardır ki bunlardan bazıları Türkiye’ deki bazı illerden bile fazla nüfusa sahiptir. Ankara’nın Çankaya ilçesinin 915 bin civarı, Keçiören ilçesinin 918 bin civarı nüfus ile Erzincan, Bilecik, Sinop, Iğdır, Bartın, Çankırı, Gümüşhane, Artvin , Kilis, Ardahan, Tunceli ve Bayburt gibi illerden daha fazla nüfusa sahiptir.

Ankara ilimizde gezilip görülmesi gereken çok fazla tarihi mekan ve eğlence merkezi vardır. Bunlar ; Anadolu Medeniyetleri Müzesi,  Anıtkabir, Augustus Tapınağı, Ankara Kalesi, Etnoğrafya Müzesi, Hacı Bayram Camii,  Hamamönü, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Kocatepe Camii, Ankara Rahmi Koç Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Seğmenler Parkı, ,Estergon Kalesi, Kızılay Meydanı, Gençlik Parkı, Mogan Park, Dikmen Vadesi gibi.

Ankara’nın en iyi sayısal kursu başlıklı yazımda sizlere Ankara ve özelliklerinden sonra birazda dershane sisteminden ve Ankara’nın en iyi sayısal kurslarından bahsedeceğim. Her geçen gün değişen eğitim sistemi ile öğrenciler ve ebeveynleri daha iyi bir gelecek ve iyi bir üniversite ümidi ile okullarda eğitimin yetersiz gelmesi sonucu dershanelere yönelmiştir. Dershane devlet okulları dışında para karşılığı sınavlara hazırlamak için özel eğitim veren kurumlara denir. Ankara da bundan 4 yıl önce 1000 civarı dershane varken günümüzde dershanelerin yerini temel liselerin alması ile dershaneler koçluk merkezi yada özel eğitim kurumu adı altında eğitim vermeye başlamıştır.

Ankara kursları

Öğrenciler sınava eşit ağırlık, sözel ve sayısal bölüm olmak üzere üç alandan hazırlanırlar.  Eşit ağırlıkta türkçe, matematik , tarih ve coğrafya ağırlıklıdır. Sözel ilk basamakta eşitağırlık gibi türkçe, matematik ve sözel dersler ağırlıklı sınava girerken ikinci aşamada ise sadece edebiyat ve sözelden sınava girerler. Sayısal öğrenciler ise ilk aşamada bütün derslerden sorumluyken ikinci aşamada ise sadece matematik ve fen derslerinden sorumludurlar.

Ankara’nın en iyi sayısal kursu genelde Ankara’nın Çankaya İlçesinin Kızılay semtinde ağırlı olarak bulunur. Kızılayın her mahallesinde büyüklü küçüklüçok fazla dershane bulunmaktadır. Ankara’nın en iyi sayısal kursu da bunlardan butik tarzda eğitim verenlerdir genellikle. 4 ila 10 kişi arasında sınıf sayılarından oluşan butik tarzda eğitim veren kurumlar sayısal anlamda daha iyi eğitim imkanına sahiptirler

Bir sonraki makalemde sizlere Kızılaydaki yks dershaneleri başlıklı yazım ile kızılay semtinden ve buradaki yks dershanelerinden bahsedeceğim.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Kızılay butik dershane fiyatları

Kızılay butik dershane fiyatları

Kızılaydaki butik dershane fiyatları kendi içinde değişkenlik gösterebilmektedir.Butik dershane öğrencilere birebir özel ders niteliğinde az sayıda...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Çayyolu dershane

Çayyolu dershane

Çayyolu Dershane olarak öğrencilerimize gerekli olarak rehberlik dersleri vermekteyiz. 

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.