HEMEN BAŞVUR ANKARA’DAKİ ÖZEL OKULLAR | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

ANKARA’DAKİ ÖZEL OKULLARANKARA’DAKİ ÖZEL OKULLAR

ANKARA’DAKİ ÖZEL OKULLAR

   Ankara’daki özel okullara bakıldığı zaman insanların karşısına birçok seçenek çıkmakta ve bu seçenekleri kısıtlamak için veliler bazı sorularına cevap aramaktadır. Hem evine yakın konumda hem de eğitim olarak kendini geliştirmiş kurumlar arayan veliler, birçok okul ziyaretinde bulunduktan sonra kendileri için en mantıklı olanı seçer.

 Özellikle lise eğitimine bakıldığı zaman Ankara’daki özel okullar arasında önemli bir yere gelebilmek, üniversiteye öğrenci hazırlayan kurumlar arasında rekabeti oluşturur. Sadece üniversiteye yönelik verilen eğitim değil aynı zaman ara gruplar için verilen eğitim de önemlidir. Öğrenci 9, 10, 11. sınıflarda ne kadar donanımlı eğitim alırsa 12. sınıfa geldiğinde de üniversite sınavı için o kadar çok verimli eğitim alacaktır. Üniversite başarısı, sadece sınava hazırlık döneminde alınan eğitimle ölçülemez. Bu yüzden öğrencinin orta öğretim boyunca aldığı eğitim ne kadar sağlam olursa üniversite sınavında da başarısı bir o kadar artacaktır. Ankara’daki özel okullara bakıldığında üniversite sınavına öğrenci hazırlayan kurumlarda öğrencilerin başarısı büyük bir kıyas noktasıdır. Sınava hazırlık döneminde olan öğrencilere verilen eğitimin yanı sıra verilen psikolojik desteğinde önemi yadsınamaz bir gerçektir. Sınava hazırlık döneminde öğrencilerin daha fazla kırılgan olacağı ve üzerlerinde hissettiği baskı daha çok olacağı için eğitmenlerin ve velilerin bu bilinçle empati yaparak öğrencilerle iletişim kurması gerekir. Sadece empati yapmak yeterli olmayacağından öğrencilerle iletişim esnasında kullanılan kelimelere ve hitap şekillerine de dikkat etmek gerekir. Örneğin bir eğitmen, bir öğrenci ile konuşurken kullanılan bir kelime olumlu sonuç verirken diğer öğrenci de aynı sonucu alamayabilir. Bu yüzden her öğrencinin farklı bir birey olduğu ve her bireyin farklı konuşma metotlarına ihtiyaç duyduğu göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden velilerin okul seçimlerinde psikolojik destek sağlayan kurumlar Ankara’daki özel okullar arasında tercih sebebidir. 

Ankara Eryaman Özel Okullar

Öğrenciler ve veliler lise döneminde hedefleri doğrultusunda önemli bir karar vermektedir.Akademik başarı içinde özel okullara ihtiyaç duymaktadırlar.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Yılın En İyi Eğitim Markası Ödülü

Yılın En İyi Eğitim Markası Ödülü

Bu yıl 2.si düzenlenecek olan Türkiye Lider Marka Ödülleri`nde iş, eğitim, sanat ve edebiyat alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren, faaliyet ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.