Eğitim

Ankara TYT Kursu | En İyi Ankara TYT Kurs Fiyatları Yorumları Listesi

Ankara TYT Kursu | En İyi Ankara TYT Kurs Fiyatları Yorumları Listesi; Çocukları okula başladığı andan itibaren birçok anne ve babanın ortak hayali çocuklarının iyi bir üniversiteyi kazanmasıdır. Bu hayalin gerçekleşmesi içinde ilk öncelik öğrencinin üniversite sınavını kazanmasıdır. Yıllar içinde sürekli değişiklikler yapılan üniversite sınav sisteminde şuan ki mevcut sitem Yükseköğretim Kurumları Sınavı olarak isimlendirilmektedir. Kısaca YKS olarak adlandırılan sınav 3 ayrı oturumdan oluşmaktadır. 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 2. oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve 3. oturum ise Yabancı Dil Testi (YDT) olarak isimlendirilmektedir. 1.oturum olan TYT sınavına herkes girmek zorundadır. Bu oturumdan yeterli puan alanlar 2. ve 3. oturumlara girmeye hak kazanırlar.

Ankara TYT Kursu | En İyi Ankara TYT Kurs Fiyatları Yorumları Listesi

Temel Yeterlilik Sınavının ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi; Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler testlerinden oluşan toplam 120 soruluk bir sınavdır ve süresi 135 dakikadır. TYT’de 9. ve 10. sınıf konuları ön plandadır ve genel olarak mantık ve okuduğunu anlamaya yönelik sorular sorulmaktadır. TYT sınavının genel sınava olan etkisi %40 olarak belirlenmiştir. TYT sınavından 150’den yüksek puan alan öğrenciler bir önlisans yani 2 yıllık fakülte tercihi yapmaya hak kazanır. TYT’den 150’den yüksek puan almak koşulu ile, adayın TYT puanı ile sınavın AYT ve YDT testlerden alacağı puanla birlikte hesaplandığında 180 puana ulaşan adaylar lisans yani 4 yıllık fakülteler ve yüksekokullar için tercih yapmaya hak kazanır.

Eskiden olduğu gibi üniversiteye hazırlık için kurslar yoğun olarak talep görmektedir. Birçok ilde farklı seçeneklere sahip kurslar bulunmaktadır. Ankara TYT kursu açısında en şanslı illerdendir. Farklı semtlerde, farklı ders yoğunluklarına sahip birçok kurs bulunmaktadır. Eksikleri olan öğrenciler Ankara TYT kurslarının yaz kampları seçenekleri ile bu açıklarını kapatabilirler. Ankara TYT kurslarının bazıları 12. sınıflar dışında 11. sınıf öğrencileri için de programlardan oluşturarak sınava erkenden iyi bir hazırlık yapmak isteyen gençlere eğitim vermektedir. Ankara TYT kurslarının mevcutları 6-12-20 kişi arasında farklılık göstermekle birlikte, sınıf mevcudu, uzman eğitimci kadro derinliği, semti, yapılan deneme sınavı sayısı gibi faktörlerin etkisiyle de kurs fiyatları belirlenmekte ve geniş bir yelpazede TYT kursları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir