Eğitim

Ankara TYT Dershane| En İyi Ankara TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Ankara TYT Dershane| En İyi Ankara TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi; Yeni üniversite sınav sistemi TYT yani Temel Yeterlilik Testi beraberinde TYT dershanelerini de getirmiştir. İlk kez 2018 tarihinde uygulanan Temel Yeterlilik Testi sayısal ve sözel alanlarda adayların sahip olmaları gereken yeterlilik, bilgi ve becerileri ölçmektedir. Temel Yeterlilik Testinde Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanında sorulardan oluşacak. Eski sınava oranla daha çok yortuma dayalı soruların yer aldığı Temel Yeterlilik Testinde Matematik alanında yine bilgi ölçülmeye çalışılmıştır. 30.06.2018 tarihinde uygulanan Temel Yeterlilik Testi toplam 135 dk sürmüştür. Aynı zamanda yeni sınav sisteminde sorulan soru sayısında da bir düşüş söz konusudur. Yeni sınav sistemi olan Temel Yeterlilik Testinde 80 soru soruldu. Öğrenciler bu testin sonucunda sadece bir puan aldılar.

Temel Yeterlilik Testinde sınava giren öğrencilerin her birinin Türkçe ve Matematik testlerinden 0,5 ham puan almaları gerekmektedir. Bu puan sadece Türkçe testi ya da Matematik testi için değil her birinden almaları gereken bir puandır. Değişen sınav sistemi kesin olarak değiştikten sonra dershanelerde bulundurdukları mevcut isimleri değiştirmiş yerlerini Temel Yeterlilik Testi dershaneleri olarak değiştirmiştir. Sınav sistemi ile birlikte içeriğinde ve soruların soruluş şeklinde de değişikliklerin yaşanmasıyla beraber dershanelerde uyguladıkları eğitim programlarında değişikliğe gitmiştir. Özellikle de Ankaradaki TYT Dershaneleri bu konu üzerinde kapsamlı çalışmalar yaparak ver olan eğitim kenti konumundaki durumlarını devam ettirebilmek için çok uğraş sarf etmişlerdir.

Öğrencilerin değişen sınav sistemi ile daha çok stres ve kaygı yaşamalarının önüne geçebilmek için konferanslar düzenlenilmekte ve yeni sınav sistemi hakkında bilgi verilmektedir. Mevcut olan TYT dershanelerinin yaptığı konferanslar ile öğrenciler biraz daha rahatlamış tekrardan sınavlarına odaklanır konuma gelmiştir. Ankaradaki TYT Dershaneleri yenilenen sınav sisteminden sonra özelliklede sözel derslerde hazırlanan soruların yorum ağırlıklı olmasına öğrenciye yorum yaptırarak doğru sonuca ulaşmasını sağlamaya dikkat etmektedirler. Bazı kurumlar bu noktada bünyelerine yeni eğitimciler dahi katmıştır. Bugünkü yazımda sizlere Ankaradaki TYT Dershaneleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Kızılay’daki TYT Dershaneleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Ankara TYT Dershane| En İyi Ankara TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

1985 yılından itibaren dershane ve dershaneciliğin 29 Temmuz 2017’de aktif faaliyetlerinin önüne ket vuruldu. Öğrencilerin açıklarını ve eksiklerinin giderilmesinde yardımcı olan, onları akademik bilgiler ışığında derslerindeki başarı oranının artmasını isteyen ebeveynler dershaneleri sıcak karşılamaktadır. Özellikle de devlet okulları ile özel okullar arasındaki eğitim farkını kapatmak için ve liseye, üniversiteye giriş sınavları için bir dönem adeta dershaneye gitmeden olmaz algısı yerleşmiştir. Peki TYT-AYT dershaneleri olmazsa olmaz mıdır? Dershanenin faydaları nelerdir birlikte bakalım.

Dershanenin Faydaları Nelerdir?

Herhalde bir öğrenci için dershanenin en büyük faydası onu sınava hazırlıyor oluşudur. Okuldaki derslerin Milli eğitim müfredatınca ilerlemesi ve sınav müfredatının Milli eğitim müfredatından farklı olması öğrencileri ve ebeveynleri dershaneye iten temel güçtür. Düzenli, disiplinli bir şekilde ilerlemeyi kolaylaştıran dershane, öğrencilere rehabilitasyon hizmetleri de sunmaktadır. Temel eksiklerinin giderilmesinin yanında neye, ne şekilde çalışması konusunda yol göstericilik yapması öğrencinin, aşırı kaygı ve sınav heyecanı, kendine karşı öz güvensizlik ve başaramama korkusu gibi nedenlerle rehberlik faaliyetini yürütmektedir. Bu bağlamda okullarda eksik kalan ilgi, dershane aracılığı ile tamamlanmış olur. Bu sayede TYT-AYT oturumları için dershane oldukça faydalı olacaktır.

Dershanelerin en büyük sıkıntısı ise devlet okullarını destekleme durumundan çıkıp öğrenciyi yarışa koşturan bir kurum haline gelmeleridir. Oysa dershaneler her zaman okulun bir adım arkasında onu destekler bir biçimde olmalıdır. Öğrenciyi sınava hazırlamak adına at koştururcasına konu yetiştirmeye çalışan bir dershane, öğrenciye hiçbir şey katmayacaktır. Dershaneler yerine özel ders ya da okul kurslarına devam etmek de öğrenicinin açıklarının giderilmesinde ve derslerindeki başarının artışında etkili olacaktır.

Üniversiteye girişte yeni sınav sistemi

Üniversiteye girişte yeni sınav sisteminin adı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nın TYT ve AYT oturumları için öğrencilerin kaygılandığı açıktır. Bu durumda Ankara TYT-AYT Dershaneleri öğrencilerin daha disiplinli, daha düzenli ve istikrarlı bir şekilde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanmalarında yardımcı olacaktır. Onları başarıya giden yolda destekleyen dershane kurumlarının varlığı çeşitli tartışmalara yol açsa da sınav sistemlerinin varlığı devam ettikçe ve okulların sınava hazırlık konusunda yetersiz kalmalarının önüne geçilmedikçe TYT-AYT dershaneleri de öğrencilerin hizmetinde kalmaya devam edecektir.

İlginizi çekebilir: TYT YKS Kurs | En İyi YT YKS Kurs Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir