Eğitim

Ankara MYS Dershane En İyi Ankara MYS Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Ankara MYS Dershane En İyi Ankara MYS Dershane Fiyatları Yorumları Listesi; MYS 2018 yılı itibari ile TEOG yerine uygulanan Mahalli Yerleştirme Sistemi sınavının yeni adıdır. Sınava katılım zorunlu değildir. Yani öğrenciler isterlerse evlerinin en yakınındaki okulları tercih edebilmektedirler. Nitelikli okullara yerleşmek isteyen öğrencilerin katıldığı sınav 60 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 90 dakikadır ve sınavda çıkan konular 6., 7. Ve 8. Sınıf konularını içermektedir. Sınav sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Ankara ’da TEOG sınavına hazırlık yapan dershanelerin tümü artık MYS dershaneleri olarak eğitim verecektir.

Yani veliler artık TEOG yerine MYS dershaneleri araştıracaklar. Ankaradaki MYS dershaneleri genel olarak öğrencilerin devam eden okulları da olduğundan dolayı, hafta sonu ağırlıklı olarak eğitim vermektedir. Okul çıkış saatlerine uygun olarak hafta içi de ders veren dershaneler bulunur. Ailelerin büyük çoğunluğu hafta sonu kurslarını tercih etse de, öğrencinin kendisine ayıracak vakti de olsun diye düşünen ailelerin bazıları hafta içi eğitim veren kurumları da tercih etmektedir. Bu yazımızda size Ankaradaki MYS dershaneleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bir sonra ki yazımız da Ankaradaki butik dershaneler hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Ankara’daki MYS Dershaneleri

Ankara Türkiye’nin en kalabalık 2. şehridir. 1923 tarihinde başkent olan Ankara birçok tarihi alana sahiptir. Her açıda kendisini geliştirmeye çalışan en gelişmiş şehirlerimizdendir. Bir çok insanın ikamet ettiği ve çalışma hayatına devam ettiği Ankara aynı zamanda bir öğrenci şehri. Çevre illerden ve Türkiye genelinden en çok göç alan iller arasında yer alan Ankara’ya göç edenler arasında öğrencilerde bulunuyor. Üniversitelere özellikle ülke dışından bile öğrenciler geliyor. Bu kadar insana ev sahipliği yapan bu il doğal olarak en kalabalık 2. il olma özelliğine sahip olmuş durumda . Ankara öğrenci sayısının çok olmasından dolayı da bir çok eğitim kurumu bulunmakta. 2016 – 2017 verilerine göre Ankara’da anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde toplam olarak 2700’e yakın okul bulunmakta.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Bu okulların arasında 1000 adedi özel , 1700 adedi ise devlet okuludur. 2018 tarihinde bu rakamlarda çok daha fazla artış olduğu tahmin edilmekte. Bu kadar okulların arasında neden dershanelerin olduğu çokça sorulan sorular arasındadır. Okullarda verilen eğitimin maalesef ki özellikle de devlet okullarında ki eğitimin sınavlara hazırlanan öğrencileri açısında yetersiz olduğu bilinmektedir. Her ne kadar yapılan açıklamalar bunun aksini ifade ediyor olsa da maalesef ki dershaneye gitmeden sınava giren öğrenciler ile dershaneye giderek sınava giren öğrenciler arasında büyük farklar yaşanmaktadır. Dershaneler öğrencilere düzenli ders çalışma alışkanlığı kazandıran kurumlardır. Ankaradaki MYS Dershaneleri ya da diğer dershaneler öğrencilere sadece ders çalışma alışkanlığı kazandırmaz verimli ders çalışma alışkanlığı kazandırır.

Öğrencilerin eksiklerinin farkına vararak eksik olduğu konulara daha yoğun şekilde çalışması sağlanır. Ders çalışmak sadece okuyarak olmaz. Her öğrencinin farklı ders çalışma yöntemi vardır. Kimi öğrenci okuyarak kimisi yazarak kimisi de başkasından dinleyerek öğrenir. Burada da dershaneler devreye girer. Öğretmenlerinin yardımı ile en etkili şekilde nasıl öğrendiğinin farkına varan öğrenciler o şekilde çalışmaya devam ederler. Bugün sizlere Ankaradaki MYS Dershaneleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Kızılay’daki MYS Dershaneleri hakkında bilgi vereceğim.

Ankara MYS Dershane En İyi Ankara MYS Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Değişen sınav sistemleri 2018 tarihinde yine bir değişim yaşadı. TEOG sınavı yerine gelen MYS yani Mahalli Yerleştirme Sistemi. Liseye geçişte yeni sistem olan Mahalli Yerleştirme Sisteminde bir zorunluluk söz konusu değildir. Bu sınav gönüllü olan öğrenciler girebilir. Özellikle okul dışı kaynaklara yönlendirdiği gerekçesiyle kaldırılan TEOG ile yeni sistem öğrencilerin farklı kaynak arayışı içerisinde olamaması amaçlanmaktadır. Sınava 8. sınıfta giren öğrenciler sadece o yıl içerisinde değil ortaokula geçiş ile beraber bir yarış içerisine giriyor ve kendisini sadece sınava hazırlıyordu. TEOG’un kaldırılması ve yerine gelen Mahalli Yerleştirme Sisteminin zorunlu olmayışı ile öğrencilerin uzun yıllar boyunca yaşamış oldukları stresin önüne geçilmeye çalışılmıştır. Bu sistem ile öğrenciler adreslerine en yakın okullara yerleşebilecek. Ortaokula kaydı olan öğrenciler hangi liseye gideceğini bilerek eğitim hayatına devam edecek. Hem belirsizlik hem de sınav stresi ortadan kalktığı için öğrenciler derslerine daha rahat bir şekilde çalışabilecekler.

Ancak her ne kadar sınav zorunlu olmasa bile daha kaliteli eğitim alabilmek adına ve sınava girmek isteyen öğrenciler için dershaneler devam etmektedir. Adlarını MYS dershaneleri olarak değiştiren bu dershaneler sistemlerini de yeni sınav sistemine göre uyarlamışlardır. MYS Dershanesi Ankara adı altında bahsettiğimiz bu yeni sistemin diğer bir farklılığı da eski sınav öğrencinin okumakta olduğu okulda yapılırken yeni sınav farklı okullarda yapılacak. 1 milyon 200 bin öğrenci 2018 tarihinde ortaokuldan liseye geçmeye hazırlanmakta ancak yapılan sınava zorunlu olmadığı için ve yapılan değişiklikler nedeni ile tam sayıda öğrenci girmemiştir.

Yapılan bir diğer değişiklik ise TEOG sınavında yanlışlar doğruları etkilemez iken yeni Mahalli Yerleştirme Sisteminde 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Derslerdeki ağırlıklı olan katsayılarda değişiklik yaşandı. Din kültürü , yabancı dil gibi derslerin katsayıları düşürüldü. Sınava girmek istemeyenler sınav geçtikten sonra pişman olup tekrar girmek isterlerse eğer telafisi ve tekrarı olmayan bir sınav. önceki seneler gibi giremeyenler için telafi sınavları yapılmayacak.

İlginizi çekebilir: Konya Dershane | En İyi Konya Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir