HEMEN BAŞVUR Ankara mezun özel öğretim kursları | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Ankara mezun özel öğretim kursları

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara mezun özel öğretim kursları


Ankara mezun özel öğretim kursları

Ankara mezun özel öğretim kursları

2018 yılı verilerine göre 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi sonunda yapılan üniversite sınavına toplam 2.381.412 aday girmiştir. Bu adayların 316.037 ’si yani  %13,27’lik kısmı önlisansa yerleşme hakkını kazanmışken, 394.945 ’i yani %16,58’i lisans, 146.258 ‘si yani %6,14 ‘ü açıköğretim tercihi yapmaya hak kazanmıştır. Açıkta kalan aday sayısı ise 1.524.172 kişi ile %64 ‘lük dilimi oluşturmaktadır. Toplamda üniversiteye yerleşen kişi sayısı 857.240 ile %36 ‘lık dilimdedir. Bu dönemde sınava giren toplam mezun öğrenci sayısı 791.929 kişidir. Bu öğrencilerin %44,51 ‘i olan 352.474 kişi ise üniversiteye yerleşebilmiştir. Bu oranlara bakıldığında özellikle mezun durumunda olan öğrencilerin özel öğretim kurslarına ihtiyaçları büyüktür.

Ankara mezun özel öğretim kursları yararları

Ankara Mezun Özel Öğretim Kursu fazlaca olan bir ilimizdir. Hemen hemen her semtte özel öğretim kursu bulunmakla beraber, hala ilk tercih edilen özel öğretim kursları Kızılay ‘da olanlardır. Mezun özel öğretim kursları genel olarak hafta içi her gün eğitim verirler. Mezun öğrencilerin okullarının olmaması sebebi ile verimliliği maksimuma çıkarabilmek adına yoğun programlar tercih edilir. Ekstra soru çözüm saatleri ve zorunlu etütlerle desteklenen yoğun ders programlarında amaç öğrencinin disipline girerek maksimum verim ile hedefine ulaşmasıdır. Bu konuda 2002 ‘den bugüne kendini geliştirerek sürekli büyüyen Ortadoğulular Eğitim Kurumları öncü bir kuruluştur. Alanında uzman ve tecrübeli eğitmen kadrosu ile mezun öğrencilerine hafta içi her gün eğitim verirken her hafta sonu yapılan deneme sınavları ile öğrencilerinin gelişimini gözler. Ders programlarında zorunlu soru çözüm saatleri bulunur. Bununla birlikte rehber öğretmenleri ve öğrenci koçları ile birlikte ayrıntılı konu analizli karneler hazırlayarak öğrencinin akademik gelişimini haftalık olarak takip ederler ve o hafta yapılan çizgi altı etütleri ile konu eksiklerini tamamlarlar. Öğrenci takip sistemi açısından oldukça gelişmiş bir sisteme sahip olan Ortadoğulular eğitim Kurumları öğrencilerin devamsızlık durumlarını, kuruma giriş-çıkış saatlerini, ödevlerini, duyuruları ve toplantılarını veli bilgilendirme sistemi sayesinde anında velilere bildirirler.

Öğrencilerinin akademik gelişimlerini sıkı bir şekilde takip eden bu kurum aynı zamanda uzman psikologlar ile öğrencilerin bireysel gelişimlerine de katkıda bulunurlar. Sürekli sınavlar için koşuşturan çocuklarımızda sıklıkla görülen sınav stresi, motivasyon, dikkat dağınıklığı gibi durumların önüne geçebilmek adına psikologlar ile seanslar düzenleyerek öğrencilerin başarılarının artarak devam etmesini amaçlarlar. Bu nedenledir ki  Ankara Mezun Özel eğitim Kursu denilince ilk akla gelen kurumlar arasında Ortadoğulular Eğitim Kurumları yer alır.

Bu yazımızda size Ankara Mezun Özel Öğretim Kursları  hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bir sonraki yazımız da Butik Dershane Ücretleri  hakkında sizlere bilgi vereceğiz .

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ortadoğulular Eğitim Kurumu

Ortadoğulular Eğitim Kurumu

Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak alışılagelmiş eğitim kurumlarında ki eğitimden farklı bir eğitim anlayışı benimsemekteyiz. Öğrencilerine sadece ...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankaradaki dershaneler

Ankaradaki dershaneler

Ankaradaki dershaneler arasında, kendine en çok güvenen dershane olmamızla beraber, birçok öğrenciye hizmet vermekteyiz. Öğrencilerimize gerekli ol...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.