Eğitim

Ankara Bursluluk Sınavı 2023

ankara bursluluk sınavı 2023


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Dönemi Başladı!


CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Sömestr tatili ile birlikte 1.dönemi bitiren öğrencilerin pandemi süreci sonrası Ankara Özel Okul Bursluluk Sınavına olan ilgiyi de artırdı. Ankaradaki Kolej Bursluluk Sınavları 60 sorudan 120 soruya kadar oluşan yaklaşık 1 saat ila 2 saat arasında süresi olan sınavlar öğrenciler bu sınavlarda gösterdikleri başarılar neticesinde önemli indirimler kazanıyor. Kalıcı bir başarı sağlamak isteyen öğrenciler Ankaradaki Kolej Bursluluk Sınavlarına katılıp indirim kazanmak istiyor.

Ankara Dershane Bursluluk Sınavı yapan kurumlarda var bunlarda hem okuduğu okula devam edip hem de dershane eğitimi almak isteyen öğrencileri için aileleri 14-15 Ocak Ankara 2023 BURSLULUK Sınavı yapan kurumlar arasında TED Koleji Bursluluk, Sınav Bursluluk, Final Bursluluk, Bilfen Ankara Bursluluk, Ankara Kolej Bursluluk, Ankara Özel Okul Bursluluk, Kızılay Bursluluk, Yenimahalle Bursluluk, Sincan Bursluluk, Mamak Bursluluk, Keçiören Bursluluk, Çankaya Bursluluk, Çayyolu Bursluluk, Batıkent Bursluluk Sınavlarına katılmak isteyen öğrenciler kazanırken kurumlarda vermeleri gereken Bursluluk Kontenjanlarını Kurum Kontenjanının %3,ü kadar Bursluluk Sınavları Ankara, Bursluluk Sınavı Ankara Kolej, Ankara Kolej Bursluluk Sınavı aramalarının yoğunlukta olduğu bir dönem içinde tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Bursluluk 2023 Sınavına başvuru İçin Tıklayınız

Bursluluk Sınavı 2023 Genel Şartlar:

 • Ortadoğulular Eğitim Kurumları bursluluk sınavının amacı, 2022 – 2023 öğretim yılında okullarımızda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, öğretim programlarında yer alan konuları hangi düzeyde öğrenebildiklerini ölçmek ve başarıyı ödüllendirmektir.
 • Sınav için başvurular 10 Ocak 2020 tarihine kadar okulumuzun resmi internet sayfasından yapılacaktır.
 • Sınav katılımı ücretsizdir.
 • Öğrencilerin sınava girerken yanlarında “Nüfus cüzdanı” nı bulundurması mecburidir.
 • Başvuruda belirtilen öğrenci sınava katılmaması durumunda yerine başka bir öğrenci sınava katılamaz.

 • Öğrenciler sınava başvuru yaptığı şubede girecektir.
 • Kazanılan burs 1 yıl geçerlidir.
 • Verilecek burslar okul kontenjanı ile sınırlıdır.
 • İndirimler sadece ilan edilen eğitim-öğretim ücretleri üzerinden yapılacak olup; yemek, servis, kırtasiye, kıyafet vb. masrafların karşılanması velilerimize aittir.

Sınav İçeriği ve Değerlendirme:

Sınav sonuçlarına göre her bir sınıf seviyesinde değerlendirme yapılarak öğrencilere bursluluk indirimi yapılacaktır. Öğrenciler sınav salonlarında; sözlük, pergel, cetvel, hesap makinesi, cep telefonu, iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazların kullanımına izin verilmeyecektir. Sınav sonrasında öğrencilere kitapçıklar verilmeyecektir. Sınavda her sınıf seviyesinde tek kitapçık kullanılacaktır. Sınav başladıktan 15 dk sonra gelen öğrenci sınava alınmayacaktır. Sınav soruları uygulanacak sınıf düzeyine kadarki müfredatı kapsayacaktır. Öğrencilerin Sınavdaki sıralamaları öğrencinin toplam netleri dikkate alınarak yapılacaktır. Netlerde ki eşitlik durumunda Matematik neti dikkate alınarak sıralama yapılacaktır. Matematik netlerinde de eşitlik olması durumunda Türkçe netleri dikkate alınacaktır. Türkçe netlerinde de eşitlik durumunda öğrencilerin doğum tarihine göre bakılarak sıralama yapılacaktır. Yaşı küçük olan daha başarılı sayılacaktır.

OKS için Genel Merkez tarafından belirlenen bursluluk aşağıda belirtilmiştir;

 • 1. öğrenci %100 eğitim bursu
 • 2. öğrenci %80 eğitim bursu
 • 3. öğrenci %60 eğitim bursu
 • 4-10 arası %40 eğitim bursu
 • 11-50 arası %25 eğitim bursu
 • 51-100 arası %15 eğitim bursu

olarak belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir